Головна > Перевірити поліс

Перевірити поліс

Перевірити поліс ОСАЦВ онлайн

В силу своєї популярності область автострахування перетворилася на величезне поле для проведення шахрайських операцій. Недобросовісні реалізатори продають «липові» поліси або ті, у яких закінчився термін придатності під виглядом діючих. Такий договір, природно, не несе ніякої юридичної сили і тим більше не гарантує виплати компенсацій. Щоб не попастися в руки аферистам, варто знати, як перевірити поліс ОСАЦВ.

Тонкощі процедури перевірки ОСАЦВ

Для тих, хто з якихось причин засумнівався в оригінальності свого договору страхування або просто бажає ще раз переконатися в чистоті договору, моторне (транспортне) страхове бюро України передбачив таку послугу як «ПЕРЕВІРКА «АВТОЦИВІЛКИ»».

Перевірити поліс ОСАЦВ в Україні можна в режимі онлайн, так і без доступу до інтернет-мережі. Розберемося в будь-якому випадку докладніше.

Для того щоб перевірити ОСАЦВ онлайн потрібно виконати наступне:

  • Перейти на сайт МТСБУ.
  • Перейти по посиланню «ПЕРЕВІРКА «АВТОЦИВІЛКИ»», яка розміщене на головній сторінці ресурсу.
  • Зі списку вибрати варіант «перевірити ОСАЦВ за номером ТЗ».
  • Прописати державний номер транспортного засобу та вибрати дату перевірки.
  • Перевірити ОСАЦВ по базі, натиснувши на «пошук».
  • Ознайомитися з інформацією, в якій буде вказано статус введеного договору страхування, при наявності, на вказану Вами дату.

Також сайт МТСБУ пропонує пройти перевірку за номером самого поліса. Перевірити поліс ОСАЦВ на справжність в даному випадку можна за вищевказаним алгоритмом, тільки вибрати необхідно пункт «перевірити страховку ОСАЦВ за номером». Після введення присвоєного договором серії і номера Ви також отримаєте дані про статус договору.

Офлайн перевірка полісів страхування ТЗ

Якщо у водія немає можливості скористатися інтернетом, моторне (транспортне) страхове бюро України пропонує перевірити справжність ОСАЦВ в офлайн режимі.

Для такої перевірки буде достатньо набрати номер телефону контакт-центру, де назвати оператору дані (це може бути як номер ТЗ, так і серія / номер самого поліса).

Таким чином, перевірити поліс ОСАЦВ онлайн або офлайн може будь-хто. При цьому валідність договору можна дізнатися на конкретну дату. Також в разі дорожньо-транспортної пригоди, можна буде перевірити страховий поліс ОСАЦВ другого учасника і чи діяв він на момент події.

Особливу увагу процедурі перевірки полісів варто приділяти у випадках складання Євро протоколів (документ, який складається без участі автоінспектора). Адже ключовою умовою такого протоколу є наявність справжніх і діючих полісів на момент складання.

Мало хто знає, але перевірка дійсності поліса ОСАЦВ може бути здійснена ще до моменту його придбання. Процедура буде такою ж, як описано в разі інтернет-перевірки або по телефону. База даних або фахівець колл-центру зможуть надати інформацію, чи є бланк зареєстрований в держ. реєстрі і яка компанія отримала його для подальшої видачі.

Перевірка наявності поліса ОСАЦВ і його справжність - речі різні, особливо в наші дні. Добре, якщо Ви заздалегідь знаєте, що існує перевірка поліса ОСАЦВ по базі, і не потрапите на шахраїв, але практика показує сумну статистику.

Уважно оглядайте бланк договору страхування (він трохи більше стандартного формату А4), звертайте увагу на водяні знаки, голограми і опуклість номера поліса. Не полінуйтеся подивитися в страхового агента документацію, що дозволяє дану діяльність.

Ну, а якщо покупка вже зроблена і Вас турбують сумніви, тоді не пізно скористатися послугою перевірка ОСАЦВ онлайн на офіційному сайті. Перевірка поліса ОСАЦВ за номером автомобіля або за номером договору не відрізняються по ефективності.

Будьте уважні на дорогах і при підписанні договорів!