Головна > Блог > Якщо немає поліса ОСАЦВ

Якщо немає поліса ОСАЦВ

Куди звертатися якщо у винуватця ДТП немає поліса ОСАЦВ

Аварії на дорогах - найпоширеніший варіант подій, пов'язаний з автотранспортом. Щорічно збільшуються кількість машин, що призводить до зростання трагічних ситуацій, в яких основним винуватцем є людина. Підсумок дорожньо-транспортних пригод, в кращому випадку - незаплановані витрати на ремонт авто, в гіршому - втрата здоров'я або загибель людини.

Згідно із законодавством, у кожного власника (фізична або юридична особа) транспортного засобу, повинен бути діючий страховий договір, за яким, у разі дорожньо-транспортної пригоди, потерпіла сторона отримує грошову компенсацію. Поліс ОСАГО - це, по-перше, підтвердження законослухняності, а по-друге, гарантія фінансової захищеності другої сторони (учасника аварії).

Що робити при відсутності договору обов'язкового страхування у обох сторін

Немає поліса ОСАЦВ - значить немає страхової компанії, яка в разі укладення договору, взяла б на себе виплату компенсації. А це, в свою чергу, означає, що відшкодування збитку, який виник в наслідок аварії, ляже на винуватця зіткнення.

Потрапивши в дорожньо-транспортну пригоду, необхідно буде заплатити адміністративний штраф за водіння автотранспортом без страховки.

Існує три різні варіанти виходу з ситуації, що створилася:

  • Потерпіла сторона може звернутися до суду з позовом, про стягнення грошової компенсації з винної сторони.

Якщо в результаті дорожньої аварії у винуватця відсутній чинний договір обов'язкового страхування і неможливо домовитися з другою стороною, то без звернення до судових інстанцій не обійтися. Не варто забувати, що, вирішуючи дане конфліктне питання через суд, потерпіла сторона може вимагати оплату моральних витрат, пов'язаних з аварією.

  • Врегулювання ситуації в досудовому порядку.

Для того, щоб уникнути розгляду справи в суді, складається досудова претензія із зазначенням маршруту, місця і дати аварії. Всі факти повинні повністю збігатися з даними, які фігурують в протоколі з місця події. До цього документа обов'язково додається незалежна експертна оцінка (звіт), яка вказує на всі дефекти і пошкодження, отримані в ході ДТП, і оцінює збиток в грошовому еквіваленті.

  • Добровільне відшкодування.

Ця ситуація можлива, коли обидві сторони знаходять компромісне рішення, а збиток, отриманий в ході дорожньо-транспортної пригоди, невеликий. Грошова компенсація потерпілій стороні виплачується відразу - на місці аварії. Зустрічаються випадки, коли винуватець зіткнення просить відстрочку з виплати. Тоді постраждалій стороні передаються контактні дані (номер і серія паспорта, відомості про прописку і телефон), береться розписка (написана від руки) з підтвердженням намірів виплатити зазначену суму. А також проводиться фото та відеозйомка місця події, з метою зафіксувати пошкодження транспортних засобів після аварії. Якщо немає можливості виплатити обумовлену суму відразу, в повному розмірі, то як варіант, постраждалій стороні передається в заставу цінна річ, яка при невиконанні зобов'язань або відмову від них, залишається у неї. Треба відзначити, що варіанту з відстрочкою платежу властива частка ризику. Якщо винна сторона відмовляється виконувати умови, зазначені в розписці, то наступні звернення до суду не приносять користі, тому що не була дотримана офіційна процедура оформлення дорожньо-транспортних пригод.