Головна > Блог > Що робити при ДТП

Що робити при ДТП

Що робити при ДТП ОСАЦВ

Існує невтішна світова тенденція - з кожним днем на дорогах спостерігається зростання транспортних пригод та збільшення кількості постраждалих в них людей. Найчастіше, винною в цих аваріях виявляється тільки одна сторона, а вирішальна роль належить людському чиннику. Компенсація збитків потерпілим після ДТП покладається на водія-винуватця події, а гарантією такого фінансового відшкодування служить ОСАЦВ - вид страхування, який обов'язковий для всіх власників транспортних засобів.

Оформлення «європротоколу» при дорожньо-транспортній пригоді

Якщо дорожньо-транспортна пригода сталася з мінімальними пошкодженнями автомобіля, не завдало шкоди здоров'ю жодному з учасників аварії, а головне - не спричинило за собою людські жертви, то можна обійтися без виклику поліції і скористатися оформленням «європротоколу» (бланк цього документа видається при укладенні страхового договору, безкоштовно). При такій полегшеній формі фіксування транспортної аварії (за умови, що сторони-учасники дійшли згоди і мають один і той же погляд на те, що трапилося), необхідно протягом трьох діб звернутися в страхову компанію, що видала ОСАЦВ і пред'явити заповнений протокол. У разі неправильного заповнення даного документа, при виявленні помилок або неповного переліку пошкоджень автомобіля після зіткнення, фірма-страховик може відмовитися виплачувати компенсацію.

Дії учасників дорожньо-транспортної пригоди:

Для того, щоб отримати фінансові виплати за наявним обов'язковому страхового договору, необхідно виконати ряд правил і дотримати наступні рекомендації:

  • Якщо в ході дорожньо-транспортної пригоди завдано шкоди здоров'ю людей, є жертви або сторони-учасники не прийшли до компромісного рішення, необхідно на місце аварії викликати поліцію.
  • Після того, як місце події оглянуто і складений відповідний протокол, перед підписанням слід уважно його прочитати і переконатися, що не упущена жодна деталь і картина аварії точно відображена.
  • Необхідно поінформувати представника страхової компанії про те, що трапилося дорожньо-транспортній пригоді.
  • За можливістю зробити додаткову фото або відеозйомку місця події, з розташуванням транспортних засобів і пошкоджень, отриманих в ході зіткнення.
  • Передати другій стороні дані про страхову компанію, котра оформила ОСАЦВ, свої особисті дані та контактні телефони.

Просто проінформувати фірму-страховика про те, що трапилося, звичайно, мало. Слід зібрати повний список документації та надати їх компанії.

Почати необхідно з подачі заяви для отримання страхової компенсації.

Потім потрібно:

  • Надання сповіщення або довідки про те, що сталося дорожньо-транспортній пригоді.
  • Копія технічного паспорта на засіб-учасника аварії.
  • Надання документів, що підтверджують розмір і наявність шкоди, заподіяної здоров'ю людей (в разі дорожньо-транспортної пригоди з постраждалими особами).
  • Документи, що підтверджує особу заявника.

Для того, щоб уникнути будь-якого роду непорозумінь, слід для себе зробити ксерокопії всіх переданих документів, а від представника страховика отримати докладний опис цього пакета.

Термін отримання страхового відшкодування не більше 90 діб. Відлік ведеться з дня прийняття заяви до страхової компанії.