Головна > Автострахування

Автострахування

Автострахування в Україні

Страхування авто - це одна з різновидів захисту власників транспортних засобів від різних посягань третіх осіб (викрадення, поломок), повних або часткових пошкоджень, а також від відповідальності, яка може наступити в ході дорожньо-транспортних пригод.

Страховка на авто в Україні використовується з метою часткової або повної компенсації шкоди, завданої сторонніми або в ДТП. При цьому та сума, яку покриває страховка на машину, буде залежати від типу поліса і його умов. Найчастіше компаніями передбачається страхування автомобіля з подальшими компенсаціями на відновлення ТЗ після аварії, поломки або на придбання нового в результаті викрадення.

Давайте розберемося з основними різновидами полісів і їх короткими характеристиками.

Види автострахування в Україні

Як правило, в першу чергу власників автомобілів цікавить питання «скільки коштує страховка авто». Відповісти на нього вийде, лише порівнявши види полісів. Автострахування Україна на сьогодні передбачає кілька варіантів:

  • Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або ОСАЦВ. Вартість страховки авто формується з місця проживання власника машини, об'єму двигуна, терміну страхування та числа осіб, які будуть управляти даним ТЗ.
  • Продукт «Зелена карта». Оформляється в разі виїзду авто за межі України на територію держав-членів співтовариства з однойменною назвою. Скільки коштує страховка на авто в даному випадку - вийде дізнатися тільки при відомому терміні страхування (від 15 днів до 1 року).
  • Страхування авто в Україні також передбачає такий різновид, як добровільне страхування автомобіля від пошкодження і викрадення (Каско). Цей договір буде повною гарантією покриття будь-яких ризиків, включаючи викрадення. Вартість страховки авто в Україні буде коливатися в залежності від марки авто, року його випуску, наявності охоронної системи, стажу водіння і місця проживання власника.
  • Застрахувати авто можна і за полісом добровільного страхування цивільно-правової відповідальності автовласників (ДЦВ). Він ніби є продовженням поліса обов'язкового страхування. Якщо в результаті пошкодження суми ОСАЦВ не досить для покриття шкоди, тоді вступає в силу цей тип.

Таким чином, скільки коштує страховка на машину - питання, на яке неможливо дати конкретну відповідь. Все буде залежати від безлічі факторів. Благо, що в наш час сучасних технологій розроблена процедура «страхування онлайн». Більш того, фірми, що піклуються про своїх клієнтів і йдуть в ногу з часом, пропонують на сторінках своїх сайтів спеціальний калькулятор. Після заповнення всіх необхідних полів і натискання кнопки «розрахувати» - Ви зможете побачити точну вартість поліса автострахування. Можна порівняти декількох постачальників даної послуги.

Пам'ятайте: про безпеку потрібно думати завчасно!